Проект впроваджується за підтримки Protestant Agency for Diakonia and Development - Bread for the World – Protestant Development Service (Німеччина) у співпраці з громадською організацією «Гуманітарний проект» (м.Новосибірськ).

Мета проекту: «Програма 15» щодо профілактики ВІЛ/СНІДу, насильства в сім'ї, алкоголізму та наркоманії успішно протестована і впроваджена в двох громадах України.

Географія проекту: м.Луцьк (Волинська область), м.Черкаси та м.Канів (Черкаська область)

Тривалість проекту: липень 2014 р. – червень 2016 р.

 «Програма 15» - це ефективна сучасна технологія групової роботи з підлітками та їх батьками, метою якої є створення умов для підвищення якості життя та запобігання розповсюдження соціально-небезпечних явищ і захворювань (ВІЛ-інфекції, ІПСШ, алкоголізму та наркоманії) у суспільстві.

Чому «Програма 15» передбачає участь значимого для підлітка оточення? На наш погляд, неможливо уявити ефективну профілактичну програму без участі підтримуючого середовища, яке складається з сім'ї, друзів і знайомих, педагогів і громади в цілому.

Від рівня залучення значимих для підлітка людей, багато в чому залежить результативність програми. Незважаючи на те, що в підлітковому віці на дитину великий вплив має група однолітків, школа і сім'я - два найважливіших інститути, що формують адекватну і здорову модель поведінки. Школа - місце, де дитина проводить значну частину свого часу. Там, в ході формального та неформального спілкування, дитина одержує величезну кількість цінних знань, вмінь і навичок. Сім'я - місце, де дитині передаються моральні цінності. В сім’ї формуються навички прийняття рішень, виховується почуття власної гідності, все те, що допомагає молодим людям приймати зважені та безпечні рішення.

Програма базується на наукових підходах і принципах, які довели свою ефективність у формуванні позитивних життєвих навичок. Розділення учасників за статевими і віковими характеристиками робить доступним профілактичну роботу навіть в тих громадах, де релігійні чи інші культурні традиції не допускають спільного обговорення деяких тем, пов'язаних зі здоров'ям.

Діяльність в рамках проекту:

Захід 1: Переклад методологічних та інформаційних матеріалів "Програми 15" на українську мову

Захід 2: Розробка та друк інформаційних матеріалів для дітей, батьків та фахівців з окресленої тематики

Захід 3: Формування групи тренерів в пілотних громадах

Захід 4: Проведення тренінгу на тему ВІЛ \ СНІД

Захід 5: Проведення TOT для групи фахівців для подальшої експериментальної реалізації "Програми 15" в 3-х пілотних громадах

Захід 6: Проведення презентації "Програми 15" в кожній пілотній громаді

Захід 7: Запуск циклу тренінгів по "Програмі 15" в пілотних громадах

Захід 8: Проведення робочих зустрічей з фахівцями, які реалізують "Програму 15"

Захід 9: Проведення супервізії експертами "Гуманітарного проекту"

Захід 10: Презентація розробок проекту та проектних матеріалів для інших громад

Захід 11: Проведення дослідження з оцінки змін що відбуваються з цільовими групами

Захід 12: Проведення зустрічей для групи тренерів, які реалізовують "Програму 15", щоб обговорити впровадження програми та шляхи її вдосконалення

Захід 13: Розробка рекомендацій за підсумками експериментального впровадження "Програми 15" в Україні

Захід 14: Проведення заключної конференції

Захід 15: Моніторинг та оцінка проекту.

Інформаційний буклет проекту

Інформація щодо реалізації проекту та результатів впровадження 1-го циклу "Програми 15"

Оцінювання результатів впровадження першого циклу "Програми 15"